Haberler

Actual Medicine

Menarini Türkiye Uzun Dönem Staj Programı “MFuture” Başladı

Menarini Türkiye’nin kariyer yolculuklarına yeni başlayacak olan üniversite ve yüksek lisans öğrencilerine öğrenim hayatları devam ederken iş hayatını birebir gözlemleyerek gerçek bir çalışma deneyimi sunmayı hedeflediği 2022-2023 dönemini kapsayan Uzun Dönem Staj Programı MFuture 17 Ekim’de başladı. Kariyerlerinin başındaki öğrencilerin geleceklerine yön verebilmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen “MFuture” için Mayıs-Eylül ayları arasında başvurular alındı. 1735 adayın başvurduğu programda video mülakat, yüz yüze İnsan Kaynakları mülakatı, Genel Ye te nek ve Yetkinlik testleri, iş birimi yöneticilerine yapılan in gilizce sunum ve mülakatlar gibi çok aşamalı değerlendirme adımlarının tamamlanması sonucunda 13 kişi Menarini Türkiye MFuture Uzun Dönem Staj Programı’na katıldı.

Stajyerler Ekim 2022Haziran 2023 arasında devam edecek olan MFuture Uzun Dönem Staj Programı kapsamında dünyanın önde gelen ilaç firmalarından Menarini’de 9 ay boyunca iş hayatını deneyimleme fırsatı bulacaklar. META Bölgesi İnsan Kaynakları Direktörü Melis Aslanağı’nın açılış konuşması ile başlayan oryantasyon etkinliğinde başarılı bir iş hayatı için staj programları ile deneyim kazanmanın öneminden ve programın içeriğinden bahsedildi. Öğrenciler MFuture Uzun Dönem Staj Programı boyunca mesleki gelişimlerini destekleyen kapsamlı eğitim programlarına katılacak, proje ekipleriyle takım çalışması fırsatı bularak yaratıcı, keyifli ve dinamik bir iş ortamını deneyimleyebilecekler. Menarini yöneticilerinin mentorluklarıyla gelişimlerine destek verilen stajyerler, görev aldıkları bölümdeki iş tanımları doğrultusunda kendilerine atanan süreçlerden sorumlu olarak çalışacaklar.

Program boyunca katılımcılar Menarini Türkiye’nin iç eğitmenleri tarafından verilecek şirket içi eğitimlerle mesleki bilgi ve becerilerini arttırırken, organize edilecek şirket dışı eğitimlerle de kişisel gelişimlerine katkıda bulunabilecekler. Geçtiğimiz dönemlerde uzun dönem staj programına katılan stajyerlerin yaklaşık %60’ı mezuniyetleri sonrasında tam zamanlı çalışmak üzere Menarini Türkiye’ye katılma şansı elde etmişti. Bu sene gerçekleşecek MFuture Uzun Dönem Staj Programını ve eğitimlerini başarıyla tamamlayan mezun genç yetenekler için Menarini Türkiye’de tam zamanlı çalışma fırsatı sunulmaya devam edecek.

GERİ DÖN

Gizlilik Beyanı

Yazarlar, Actual Medicine dergisi tarafından yukarıda istenen bilgileri sisteme yüklemeyi kabul ederler. Actual Medicine, kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenliğini koruyacaktır. Herhangi bir kişisel bilgi sadece bu dergi ve bilimsel amaçlar için kullanılacaktır. Bu bilgiler başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır. Tek istisna, mahkeme kararları, taleplere karşı savunma hakları, yasadışı faaliyetlerden korunma ve benzeri yasal durumlardır.
Yazarlar; dergideki yenilikler, sağlık dünyasındaki gelişmeler, kongreler, sempozyumlar, toplantılar, seminerler ve farmakolojik gelişmeler hakkında Actual Medicine dergisinden gönderilecek yazılı, sözlü ve görsel bilgilendirme e-postası almayı kabul eder.