Haberler

Actual Medicine

Türkiye’nin Silisyum İçeren İlk ve Tek Kolajen Takviyesi Tüketiciyle Buluştu!

Türkiye'de üretilen ve ülkemizde silisyum içeren ilk ve tek kolajen takviyesi olan Wellcare Collagen Beauty Boost “Zamana Hükmedin” sloganıyla tüketicilere sunuldu.

Tüketici sağlığı alanına yeni ve farklı ürünler sunarak çalışmalarına devam eden Wellcare; saşe, likit, toz kavanoz ve tablet olarak farklı formlara sahip, Türkiye’de ilk ve tek Silisyum içeren ‘Wellcare Collagen Beauty Boost’ serisiyle büyümeye devam ediyor.

İLKO İlaç Konya Üretim Tesisleri’nde tanıtılan Wellcare Collagen Beauty Boost serisi lansmanına Selçuklu Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İLKO İlaç Genel Müdürü Hatice Öncel, Diyetisyen Yeşim Temel Özcan ile Fizik Tedavi Rehabilitasyon ve Ağrı Uzmanı Prof. Dr. Demirhan Dıraçoğlu katıldı.

Selçuklu Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İLKO İlaç Genel Müdürü Hatice Öncel basın toplantısında; “Sektörde 50 yılı aşkın birikim ve tecrübenin bugünkü temsilcisi olan İLKO İlaç olarak; modern tıbbın ihtiyaç duyduğu ileri teknolojileri kullanarak, insanların yaşam kalitesini artıran ve hayat kurtaran “yenilikçi” ürünleri kullanıma sunarak, tüm üretim ve ArGe yatırımlarıyla; küresel rekabette öncü bir şirket olmayı hedefliyoruz. Kardiyoloji, merkezi sinir sistemi, nadir hastalıklar ve akut ürünler başta olmak üzere bütün majör tedavi alanlarını kapsayan geniş bir ürün portföyüne sahibiz. Bu ürünlerimizin yanı sıra biyoteknoloji alanında yoğun çalışmalarımız bulunuyor. Biyoteknolojide Türkiye’de kendisine ait hücre hattı geliştirme platformuna sahip tek ilaç firması olduğumuzu özellikle belirtmek isterim. Re kom binant DNA teknolojisini araç olarak kullandığımız ArGe çalışmalarımızda halen kanser ve kansere bağlı hastalıklara yönelik olarak biyoteknolojik ürünler geliştirme hedefiyle çalışıyoruz. Yine yaptığımız son yatırım ile Türkiye'de üretimi oldukça az ve geliştirilmesi zor olan High Potent ilaçların üretimine yönelik yeni bir üretim birimimizi de yakında hayata geçiriyoruz. Burada da ilk etapta ağırlıklı olarak onkoloji ve nadir hastalıklara yönelik ürünler üretilecek.

2016 yılında Wellcare markamızla tüketici sağlığı alanına giriş yaptık ve Wellcare markamız ile temel amacımız tüketicilere; ilaç hassasiyeti ve ilaç bakış açısıyla geliştirilmiş, inovatif sağlık ürünleri sunmak. Bizi ayıran özellikler, ilaçtaki kalite güvence süreçlerini Wellcare ürünlerimizde de birebir uygulamamızdır. Wellcare ürünleri; klinik çalışmaları olan hammaddeler ile üretilen, özellikle doğru etkin doz ve doğru bileşime sahip şekilde geliştirilmiş ürünlerdir. Tüketici ihtiyaçlarını dikkate alarak, kullanıcı uyuncunu gözeten, tat, koku, kullanım kolaylığı gibi özelliklerin de üzerinde titiz ve uzun çalışmalar yaparak ürünlerimizi geliştiriyoruz. Yeni ürün grubumuz Wellcare Collagen Beauty Boost ürünlerimiz de tüm bu uzun çalışmaların, süreçlerin sonunda ortaya koyduğumuz kıymetli bir ürün grubudur” dedi.

GERİ DÖN

Gizlilik Beyanı

Yazarlar, Actual Medicine dergisi tarafından yukarıda istenen bilgileri sisteme yüklemeyi kabul ederler. Actual Medicine, kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenliğini koruyacaktır. Herhangi bir kişisel bilgi sadece bu dergi ve bilimsel amaçlar için kullanılacaktır. Bu bilgiler başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır. Tek istisna, mahkeme kararları, taleplere karşı savunma hakları, yasadışı faaliyetlerden korunma ve benzeri yasal durumlardır.
Yazarlar; dergideki yenilikler, sağlık dünyasındaki gelişmeler, kongreler, sempozyumlar, toplantılar, seminerler ve farmakolojik gelişmeler hakkında Actual Medicine dergisinden gönderilecek yazılı, sözlü ve görsel bilgilendirme e-postası almayı kabul eder.