Haberler

Actual Medicine

Global Stem Cells Group ile StemBio Stratejik Bir Ortaklığa İmza Attıklarını Duyurdular

Hastalık, travma veya doğuştan gelen sorunlar gibi çeşitli nedenlerden dolayı zarar görmüş doku veya organlarınnormal işlevlerine dönmelerini sağlamak amacı ile insan veya hayvan hücrelerini, dokularını veya organlarını değiştirmeyi, onarmayı ya da yeniden büyütmeyi amaçlayan rejeneratif (yenileyici) tıp alanında en iyi uzmanlar İstanbul’da düzenlenen Dünya Rejeneratif Tıp Kongresi’nde bir araya geldi.

Rejeneratif tıpta dünya lideri bir kuruluş olan Amerika Birleşik Devletleri merkezli Global Stem Cells Group ile Türkiye'de rejeneratif tıp alanında tanınmış bir lider olan StemBio, stratejik bir ortaklığa imza attı. ISSCA Dünya Rejeneratif Tıp Kongresi 2023 kapsamında düzenlenen basın toplantısında bu önemli ortaklığın detayları paylaşıldı. Basın toplantısına Global Stem Cells Group Kurucusu ve Uluslararası Kök Hücre Uygulamaları Derneği (ISSCA) Halkla İlişkiler Direktörü Benito Novas, StemBio Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Özsu, StemBio CEO’su İlker Halbutoğulları, Global Stem Cells Group Uluslararası Operasyonlar Direktörü M. Salih Yıldırım, Global Kök Hücre Grubu Başkanı David Christensen ve StemBio Medikal Direktörü Durmuş Burgucu konuşmacı olarak katıldı.

Global Stem Cells Group Kurucusu Benito Novas, konuşmasında işbirliğini şöyle değerlendirdi: “Rejeneratif tıp alanında dünya lideri bir kuruluş olarak, Türkiye'deki rejeneratif tıp alanında tanınmış liderlerden olan StemBio ile stratejik bir işbirliği yapmaktan ve onların rejeneratif tıp alanındaki uzmanlığından yararlanmaktan heyecan duyuyoruz. Bu işbirliği, araştırma ve geliştirmeyi hızlandırmayı, klinik denemeler yapmayı ve rejeneratif tıbbın ilerlemesi için yeni ürünler ve protokoller oluşturmayı hedeflemektedir. Bu ortaklık, toplum sağlığı için son teknoloji rejeneratif çözümler sunma misyonumuzu hızlandıracaktır.”

Rejeneratif tıp alanında önemli bir kilometre taşını simgeleyen ortaklıla ilgili olarak StemBio CEO’su İlker Halbutoğulları ise şu bilgileri paylaştı: “Bu işbirliği, rejeneratif tıp alanındaki iki güçlü oyuncuyu bir araya getirerek, çoklu merkezlerde legal otoritelerden izin alınarak rejeneratif tedavilerin araştırma, geliştirme ve uygulanmasında bir çığır açmayı amaçlamaktadır. StemBio ve Global Stem Cells Group’un biraraya getirdiği uzmanlık ve kaynaklar, rejeneratif bakımda inovasyon ve gelişmeleri sürdürmeyi hedefleyerek dünya genelindeki hastalara fayda sağlayacaktır. StemBio, Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından İleri Te davi Ürünleri (ATMP) için İyi Üretim Uygu la ma ları (GMP) yetkisi almış, kemik, adipoz, umbilikal kordon gibi fark lı kaynaklardan mezenkimal kök hücre (MKH) ve daha fazlasını içeren rejeneratif tıp için gerekli lisanslara sahip, son teknoloji altyapıya sahip bir kuruluştur. Bu çeşitli kaynaklarımız, StemBio'nun mü kemmeliyete olan bağlılığını göstermekte olup biyoteknoloji üssümüzü Türkiye’deki rejeneratif tıp alanında önde gelen tesislerden biri yapmaktadır.”

StemBio ve Global Stem Cells Group iş birlikleri sayesinde kolektif uzmanlığı ve kaynaklarını kullanarak, rejeneratif bakımda yenilikçiliği ve ilerlemeleri teşvik ederek dünya çapında hastalara fayda sağlamaya hazırlanıyor. İki kurum da güçlerini ve bilgilerini birleştirerek, rejeneratif bakımda mümkün olanın sınırlarını zorlamaya ve hastaların hayatlarında kalıcı bir etki bırakmaya kararlı olduklarını beyan etmektedirler.

GERİ DÖN

Gizlilik Beyanı

Yazarlar, Actual Medicine dergisi tarafından yukarıda istenen bilgileri sisteme yüklemeyi kabul ederler. Actual Medicine, kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenliğini koruyacaktır. Herhangi bir kişisel bilgi sadece bu dergi ve bilimsel amaçlar için kullanılacaktır. Bu bilgiler başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır. Tek istisna, mahkeme kararları, taleplere karşı savunma hakları, yasadışı faaliyetlerden korunma ve benzeri yasal durumlardır.
Yazarlar; dergideki yenilikler, sağlık dünyasındaki gelişmeler, kongreler, sempozyumlar, toplantılar, seminerler ve farmakolojik gelişmeler hakkında Actual Medicine dergisinden gönderilecek yazılı, sözlü ve görsel bilgilendirme e-postası almayı kabul eder.