Haberler

Actual Medicine

Johnson & Johnson Medtech Presbiyopi İçin Yeni Göz İçi Lensi TECNIS Puresee’yi Piyasaya Sürdü

Johnson & Johnson MedTech*, yeni nesil lens, kesintisiz yüksek kaliteli görme sağlayan bütünüyle refraktif tasarıma sahip olan TECNIS PureSee’nin Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da (EMEA) satışa sunulduğunu duyurdu. TECNIS PureSee göz içi lens (GİL), kategorisindeki en yüksek kontrast ve düşük ışık performansı ile kesintisiz, yüksek kaliteli görme sağlayan, monofokal bir GİL ile eşdeğer, özgün, bütünüyle refraktif bir tasarıma sahiptir.

Johnson & Johnson MedTech*, yeni nesil lens, kesintisiz yüksek kaliteli görme sağlayan bütünüyle refraktif tasarıma sahip olan TECNIS PureSee’nin Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da (EMEA) satışa sunulduğunu duyurdu. TECNIS PureSee göz içi lens (GİL), kategorisindeki en yüksek kontrast ve düşük ışık performansı ile kesintisiz, yüksek kaliteli görme sağlayan, monofokal bir GİL ile eşdeğer, özgün, bütünüyle refraktif bir tasarıma sahiptir.1-4

Johnson & Johnson EMEA Başkanı Jacqueline Henderson konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Katarakt ameliyatı, her yıl 28 milyon işlemle dünya çapında en çok gerçekleştirilen ameliyattır. Ancak hastaların sadece %10-15’i astigmatizm ve presbiyopi için özel olarak tasarlanmış gelişmiş optik GİL’lere sahiptir.5 Bugün, TECNIS PureSee GİL’i piyasaya sürmenin gururunu yaşıyoruz ve cerrahlara ve hastalara görme netliği ile görsel semptomlarda azalmayı bir araya getiren birinci sınıf bir GİL seçeneği sunuyoruz.5” dedi.

Advalia Vision (İtalya-Milano) Tıbbi Direktörü ve CEO’su Dr. Francesco Carones** ise “Premium bir GİL seçen hastaların en önemli kaygılarından birisi, görme düzeltimi ameliyatlarının hem gözlükten kurtulma*** hem de görme kalitesi açısından beklentilerini karşılayıp karşılamadığıdır. TECNIS PureSee GİL ile ilk deneyimlerim son derece olumluydu, beklentileri tutarlı bir şekilde karşılayarak hastaların çok mutlu olmasını sağladı. Bu yeni refraktif presbiyopi düzeltici GİL’in sadece gün ışığında değil, geceleri de mükemmel uzak görüş ve yüksek kontrastlı tutarlı, kesintisiz, yüksek kaliteli görüşü güvenilir bir şekilde sağladığını gördüm.1-3,6 Monofokal bir GİL ile benzer düzeydeki düşük disfotopsi seviyesi ile birlikte, bunlar hastalarımın tam olarak beklediği sonuçlar.3,7,8 Bu yeni lens teknolojisiyle hastalarımın presbiyopisini düzeltme olanağı sunabildiğim için çok heyecanlıyım” dedi.

TECNIS PureSee GİL bütünüyle refraktif tasarımı ile cerrahlara refraksiyon kusuruna karşı yüksek tolerans sağlamada kullanım kolaylığı sağlar. TECNIS PureSee GİL, hem cerrahlara hem de hastalarına

• Mükemmel bir uzak ve orta mesafe görmenin yanı sıra gözlük kullanımını daha da azaltmak için daha fazla işlevsel yakın görme ile kesintisiz yüksek kaliteli görme 2,3**

• Halo, kamaşma ve yıldız saçılmaları gibi görsel semptomların çok az olduğu veya hiç olmadığı, sıklık, rahatsızlık ve zorluk seviyelerinde monofokal GİL ile benzer disfotopsi profili sunar.3,8

TECNIS PureSee IOL EMEA’daki belli bazı pazarlarda satışa sunuldu.

Kaynaklar

Johnson & Johnson Vision, Johnson & Johnson Surgical Vision, Inc., Johnson & Johnson Vision Care, Inc. ve her ikisinin iştiraklerinin ürün ve hizmetlerini temsil etmektedir.

** Johnson & Johnson MedTech’in ücretli danışmanıdır.

*** TECNIS PureSee GİL fonksiyonel yakın görme sağlar. Hastalar bazı aktiviteler için yine de gözlüğe ihtiyaç duyabilecekleri konusunda bilgilendirilmelidir.

1. DOF2023CT4014 MTF of the TECNIS PureSee™ IOL. 28 March 2023.

2. DOF2023CT4016 Simulated VA of the TECNIS PureSee™ IOL compared to TECNIS Eyhance™ and TECNIS™ 1Piece IOLs. 29 March 2023.

3. Bala C. et al. Superior intermediate and uncompromised distance quality of vision with a purely refractive extended depth of focus IOL. Abstract ESCRS Vienna 2023. REF2023CT4128.

4. DOF2023CT4025 – MTF of the TECNIS PureSee™ IOL and other lens models in lowlight conditions. 4 April 2023.

5.Johnson & Johnson Enterprise Business Review. December 2023 

6. TECNIS PureSee™ IOL, Model ZEN00V – DfU INT – Z311973, current revision.

7. DOF2023CT4011 Simulations of visual symptoms under defocus for TECNIS PureSee™ IOL. 29 March 2023.

8. DOF2023CT4043 Clinical Investigation of the TECNIS™ Intraocular Lens, Models C1V000and C2V000. PATIENT SATISFACTION OUTCOMES. 18 July 2023.

GERİ DÖN

Gizlilik Beyanı

Yazarlar, Actual Medicine dergisi tarafından yukarıda istenen bilgileri sisteme yüklemeyi kabul ederler. Actual Medicine, kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenliğini koruyacaktır. Herhangi bir kişisel bilgi sadece bu dergi ve bilimsel amaçlar için kullanılacaktır. Bu bilgiler başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır. Tek istisna, mahkeme kararları, taleplere karşı savunma hakları, yasadışı faaliyetlerden korunma ve benzeri yasal durumlardır.
Yazarlar; dergideki yenilikler, sağlık dünyasındaki gelişmeler, kongreler, sempozyumlar, toplantılar, seminerler ve farmakolojik gelişmeler hakkında Actual Medicine dergisinden gönderilecek yazılı, sözlü ve görsel bilgilendirme e-postası almayı kabul eder.