Haberler

Actual Medicine

NovoNordisk TEAM1 Ekibi Çocuklar İçin Koştu

Dünyanın 80 ülkesinde faaliyet gösteren 96 yıllık vakıf şirketi Novo Nordisk’in Türkiye çalışanları “Bir liktey sek Hayatlar İyileşir” diyerek harekete geçti ve Diyabetli Koşu Takımı TEAM1 ile birlikte yeni bir gönüllü projeye imza attı. TEAM1 ekibinin koştuğu Ultimate Büyükada yarışında Büyük adalı çocuklarla buluşan Novo Nordisk Türkiye gönüllüleri, 35 çocuğa gönüllü destek vererek spor malzemeleri ihtiyaçlarını karşıladı. Yarış günü TEAM1 standında spora gönül veren çocuklarla buluşan gönüllüler, gün boyu birlikte zaman geçirdi.

Türk Diyabet Cemiyeti (TDC) tarafından Novo Nordisk Türkiye’nin koşulsuz desteğiyle hayata geçirilen TEAM1; katıldığı yarışlar, seminer ve toplantılar ile bugüne kadar 11.5 milyon kişiye ulaştı. Daha önce koşu yapmamış, Tip 1 diyabetli bireylerden oluşan TEAM1 ekibi diyabetlilerin hayatını iyileştirmeye devam ederken, kendi sosyal sorumluluk çalışmalarını da hayata geçiriyor.

Takım kaptanı Gürkan Açıkgöz Adalar Kent Konseyi’nin daveti ile yaklaşık bir yıldır Büyükada’da maddi imkanları yeterli olmayan ailelerin çocuklarına koşu liderliği yapıyor. Novo Nordisk Türkiye çalışanları da bu çocukların spor için ihtiyaç duydukları malzemeleri gönüllü sağlayarak Team1 ekibinin yanında yer aldı.

Novo Nordisk Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Didem Özkan etkinlikle ilgili şöyle konuştu:

“Novo Nordisk çalışanları tüm dünyada Take Action (Harekete Geç) çağrısı kapsamında gönüllü projeler yürütüyor. Türkiye çalışanlarımız da “Birlikteysek Hayatlar İyileşir” diyerek Team1 ekibi ile sinerji yarattı ve Büyük adalı onlarca çocuğu mutlu etti. Diyabet ve obezite gibi hastalıkların önlenmesinde en büyük etken olan aktif yaşam tarzını teşvik etmek için şirket olarak bir çok projeyi destekliyoruz. İnsan hayatını iyileştirmeye kendini adayan çalışanlarımız da bu gönüllülük projesi ile hem çocukları spor yapmaya teşvik etti hem de Büyükada’ daki bu etkinlikte koşan TEAM1 ekibini destekledi. Şirketimizin en büyük hissedarı olan Novo Nordisk Vakfı, kurulduğundan bu yana insani ve bilimsel amaçlı çalışmalara destek veriyor. Bizler de aynı bakış açısıyla çalışanlarımızla birlikte gönüllülük esasına dayalı çeşitli projeler üretiyoruz.”

GERİ DÖN

Gizlilik Beyanı

Yazarlar, Actual Medicine dergisi tarafından yukarıda istenen bilgileri sisteme yüklemeyi kabul ederler. Actual Medicine, kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenliğini koruyacaktır. Herhangi bir kişisel bilgi sadece bu dergi ve bilimsel amaçlar için kullanılacaktır. Bu bilgiler başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır. Tek istisna, mahkeme kararları, taleplere karşı savunma hakları, yasadışı faaliyetlerden korunma ve benzeri yasal durumlardır.
Yazarlar; dergideki yenilikler, sağlık dünyasındaki gelişmeler, kongreler, sempozyumlar, toplantılar, seminerler ve farmakolojik gelişmeler hakkında Actual Medicine dergisinden gönderilecek yazılı, sözlü ve görsel bilgilendirme e-postası almayı kabul eder.